Чешка е нов предизвик за ракометарките

0

Женска ракометна репрезентација на Македонија, денеска од 18 часот во арената „Борис Трајковски“ ќе хо одигра и вториот квалификациски меч за ЕП 2020. По поразот кај Шведска пред неколку дена, вториот ривал од квалификациската група за пласман на Европското првенство во 2020 година е селекцијата на Чешка.

Шешка тргна со победа во квалфикациите, откако во средата дома ја совладаа Португалија со 31-20. Влезот за натпреварот меѓу репрезентациите на Македонија и на Чешка е бесплатен.

Share.

Leave A Reply