Чешка се откажа од СП, Македонија ќе учествува на Мундијалот

0

Како што објавија чешките медиуми попладнево, чешката ракометна репрезентација и официјално го откажа патувањето и учеството на Светското првенство во Египет.

Сериозноста на случаите на заразени со Ковид-19 во тамошната репрезентација, очигледно не остави простор за Чешка да замине на Мундијалот. Тоа значи дека ИХФ треба сега да ја покани нашата ракометна репрезентација како резервен учесник на Светското првенство.

Share.

Leave A Reply