Чичкото на Надал нема дилема кој е најдобар тенисер

0

Тони Надал кој подолг период му беше тренер на неговиот внук Рафаел, го избра најдобриот тенисер на сите времиња. Иако на таа тема има многу дискусии и мислењата се различни, Тони нема дилема дека во историјата на тенисот се издвојува, Рожер Федерер, кој е рекордер со 20 освоени титули од Грен Слем турнирите.

„ТДодека јас го тренирав Рафаел Надал, секако дека сакав да победам против него на сите мечеви. Ми се допаѓа начинот на кој игра, затоа што тој стил  е многу елегантен  а сепак продуктивен“ – вели Тони.

„Знам дека Федерер е најдобриот на сите времиња“ -истакна познатиот тениски работник во емисијата на Виландер.

Share.

Leave A Reply