Циндриќ доби ново признание

0

Бекот на европскиот ракометен шампион Вардар, Лука Циндриќ, беше прогласен за најдобар во изборот на ЕХФ за месец јуни.

Хрватот го постигна голот за победа против Барселона во полуфиналето на Ф4 турнирот во ЛШ а потоа беше меѓу најдобрите во финалето против ПСЖ .

Веднаш за Циндриќ  се најде голманот на Вардар, Арпад Штербик додека трет на листата е Црногорецот Вуко Борозан, кој покрај пехарот со Вардар во ЛШ, успеа да обезбеди место со неговата селекција и на ЕП во 2018 година.

Share.

Leave A Reply