„Црвените ѓаволи“ ќе направат уште еден обид да го купат Санчо

0

Челниците на фудбалскиот состав Манчестер Јунајтед наредната недела ќе ја испратат последната понуда  за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо.

Според текстот во Мирор, таа ќе изнесува 75 милиони фунти плус дополнителни 15 милиони во форма на бонуси. Борусија Дортмунд  бара 108 милиони фунти и речиси три месеца не се откажува од поставената цена.

Според наводите, Санчо има прелиминарен договор со Јунајтед. Англискиот фудбалер ќе добива околу 175.000 фунти неделно.

Share.

Leave A Reply