„Црвените“ имаат најмногу фудбалери во идеалниот тим на УЕФА

0

Четворица фудбалери на Ливерпул влегуваат во идеалниот тим на Лигата на шампионите кој беше формиран откако заврши 1 /4 финалната фаза.

Интересно е тоа што во идеалниот тим нема нитуи еден фудбалер на холандскиот Ајакс кој во две рунди успеа да направи сензација и да ги елиминира Реал Мадрид и Јувентус кој се вбројуваа меѓу фаворитите за победничкиот пехар. Еве го според УЕФА идеалниот тим на 1 /4 финалната фаза.

Тер Штеген (Барселона), Александер-Арнолд (Ливерпул), Ван Дијк (Ливерпул), Жорди Алба (Барселона), Кевин Де Бруин (Манчестер Сити), Рахим Стерлинг (Манчестер Сити), Сон Хин-Мин (Тотенхем), Мохамед Салах (Ливерпул) Садио Мане (Ливерпул), Леонел Меси (Барселона) и Серхио Агуеро (Манчестер Сити).

Share.

Leave A Reply