ЦСКА (М) и Хакет потпишаа нов договор на 2 години

0

Европскиот кошаркарски шампион ЦСКА Москва и еден од најдобрите кошаркари во тимот оваа сезона, Даниел Хакет се согласија да ја продолжат соработката.

Според информациите од Русија, двете страни синоќа постигнале договор за продолжување на соработката за уште две години.

32-годишниот Хакет ќе биде дел од составот на ЦСКА заклучно со јуни 2022 година.

Share.

Leave A Reply