Далиќ знае како да се запре Кејн

0

Селекторот на Хрватска, Златко Далиќ, потенцира дека неговите фудбалери се максимално подготвени да го запрат првиот голгетер на Мундијалот, Хари Кејн.

Англичанецот со 6 голови е лидер на листата и со самото тоа се наметнува како главна опасност по голот на “коцкестите“. Сепак, стратегот на хрватскиот национален тим верува дека напаѓачот на „трите лава“ нема да се наметне и дека нековите играчи ќе го запрат како што беше случај со Меси на средбата со Аргентина.

„Кејн е навистина добар на Мундијалот, но, верувам дека ние можеме да го неутрализираме. Имаме играчи кои имаат искуство да го запрат. Тука се Ведран Чорлука и Домагој Вида“ – потенцирал селекторот Далиќ.

 

Share.

Leave A Reply