Дарио Ивановски е новиот балкански шампион на 3.000 метри во сала

0

Најдобриот македонски атлетичар во моментов, Дарио Ивановски е новиот балкански шампион на 3.000 метри во сала.

На денешното Балканско првенство во сала, кое се одржува во Истанбул (Турција), Дарио го освои првото место и златниот медал со резултат од 8:03:95.

Овој голем успех е најава за неговиот настап и на Европското првенство во сала кое ќе се одржи следниот викенд во Торун (Полска).

Share.

Leave A Reply