Дармиан овој јануари се враќа дома

0

Дефанзивецот на Манчестер Ј., Матео Дармиан, скоро сигурно го напушта тимот во јануари. Како што објавиле извори од клубот, тој најверојатно ќе се врати во Италија.

Дармиан не е во плановите на Жозе Мурињо, и клубот не треба да го попречува во намерата за промена на средината. Италијанецот е трансфер цел и на Интер и на Ромa.

Share.

Leave A Reply