Даскаловски „слета“ во Јане Сандански

0

Кошаркарскиот состав на МЗТ Скопје УНИБАНКА доби нов тренер.

Станува збор за Борче Даскаловски кој заедно со Емил Рајковиќ работеше во стручниот штаб на казахстанскиот состав Астана. Дасакаловски сега ќе ја води младата екипа на „штрковите“.

Догегашниот тренер на МЗТ Скопје 2, Горан Крстевски, е прекомандуван во селекцијата до 16 години.

 

Share.

Leave A Reply