Де Лихт се не согласува со мислењето на Клајверт

0

Некогашниот холандски фудбалер, Патрик Клајверт, пред неколку денови изјави дека Матијас Де Лихт можеби направи грешка бидејќи го одбра Јувентус пред Барселона.

На тоа експресно дојде одговор од младиот дефанзивец кој во текот на летото го напушти Ајакс и се пресели во екипата од Торино.

„Не се каам за мојата одлука околу доаѓањето во Јувентус. Се и сешто се пишува и се шпекулира. Можеби изгледа како вистина кога личност како Клајверт изјавува така, но, тоа е само негова претпоставка“ – рече Де Лихт.

Share.

Leave A Reply