Дембеле е пред трансфер во Шпанија

0

Шпанскиот весник –„Марка“ објави дека фудбалерот, Муса Дембеле, ќе биде замената за Диего Коста во редовите на Атлетико Мадрид.

Францускиот напаѓач откако ја прифатил понудата ќе мора да ги помине задолжителните медицински тестови за да го парафира договорот. 24-годишниот играч поради големите снежни врнежи  не пристигна во главниот град на Шпанија и затоа целата процедура ќе треба да ја направи во Валјадолид.

Ќе потсетиме дека Дембеле во финишот на минатата година ја скрши раката на еден од тренинзите и мораше да паузира подолг период.

Share.

Leave A Reply