Денес на програмата натпревари од Купот на Македонија

0

Денеска се играат најголемиот дел од натпреварите во 1.коло на фудбалскиот Куп на Македонија. Досега се одиграни 3 натпревари во кои Брегалница Штип, Пелистер и Тиквеш обезбедија пласман во 2.коло, а кој ќе им се приклучи на овие екипи ќе дознаеме попладне кога ќе се одиграат 10 натпрвари, а најинтересно ќе биде на натпреварите во Гостивар каде играат Гостивар и Шкендија, односно во тетово, каде Тетекс го пречекува Шкупи. Ништо по неинтересни нема да бидат и средбите меѓу Осогово и Победа, однсоно Велазерими и Работнички.

Фудбал, Куп на Македонија 1.коло
Денеска од 17 часот
Охрид – Беласица
Фортуна – Силекс
Кожув – Ренова
Кравари – Лабуништа
Локомотива – Струга ТЛ
Велазерими – Работнички
Превалец – Борец
Осогово – Победа
Гостивар – Шкендија
Тетекс – Шкупи

На 28 август:
Саса – Вардар

ПРЕТХОДНО:
Кит Го – Пелистер 1-1 (4-5 на пенали)
Црнилиште – Брегалница 0-22
Љуботен – Тиквеш 1-5

Share.

Leave A Reply