Денеска ќе бидат доделени првите трофеи во ракометната сезона

0

Во текот на денов во Куманово ќе бидат реализирани финалните мечеви во машка и женска конкуренција во ракометниот Куп на Македонија.

Програмата ќе ја отворат девојките од 16.00 часот  со дуелот ЖРК Вардар-Куманово додека мажите ќе излезат на теренот во 20.00 часот. Вардарци кои се главните фаворити за победничкиот пехар ќе играат против Металург.

Во вчерашното полу-финале, „металурзите“ го совладаа Бутел со 34:31 додека избраниците на Парондо беа подобри од Еурофарм Работник со 35 спрема 30.

 

Share.

Leave A Reply