Диас е третото летно засилување за Манчестер Сити

0

Манчестер Сити и официјално го престави 23-годишниот дефанзивец Рубен Диас од Бенфика како ново засилување на тимот. Диас се сели на „Етихад“ со 6-годишен договор вреден околу 65 милиони фунти.

Диас станува третото значајно летно засилување за Сити под водство на Пеп Гвардиола, по доаѓањето на дефанзивецот Нејтан Аке и напаѓачот Феран Торес.

Share.

Leave A Reply