Дибиров во „идеалните 7“ на колото во ЛШ

0

Крилото на Вардар, Тимур Дибиров постигна седум гола од девет обиди и се најде во иделаниот тим на колото во ракометната Лига на шампиони. Рускиот интернационалец го предводеше тимот кон седмата победа сезонава со што Вардар останува во трка за второто место, а има и теоретски шанси да биде дури и првопласиран.

Во изборот на најдобрите седум за 11 коло во ЛШ се најдоа:

лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

лев бек: Михал Јурецки (Кјелце)

среден бек: Барис Пукхуски (Мотор)

десен бек: Иван Сршен (Загреб)

десно крило: Лук Абало (ПСЖ)

пивотмен: Јан Колбахер (Рајн-Некар Левен)

голман: Винсан Жерар (Монпелје)

Share.

Leave A Reply