Димитријевиќ повреден, неизвесен за Словачка

0

Селекторот на нашата кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков пред дуелот со Словачка може да остане без Ненад Димитријевиќ.

Кошаркарот на Хувентуд има проблем со повреда на препоните и неговиот настап на дуелот со Словачка е неизвесен. Тој е моментално на лекарски прегледи, го пропуштил синоќешниот тренинг, а во наредните часови ќе биде донесена одлука дали тој ќе биде во тимот.

Share.

Leave A Reply