„Диви“ се врати во татковината

0

Поранешниот македонски ракометен репрезентативец, Петар Ангелов, потпиша за екипата на Тинекс Пролет.

Искусниот голман одлучи да се врати во Македонија и да биде дел од екипата од Скопје која има големи апетити за вториот дел од сезоната. Договорот на популарниот –„диви“ ќе биде за една и половина сезона.

Тој покрај настапите во нашите клубови беше дел и од екипите во Франција, Турција и Австрија. Последното негово исксутво беше во германскиот состав Ратинген.

Share.

Leave A Reply