Док Риверс е новиот тренер на Филаделфија

0

Само неколку дена откако се раздели со ЛА Клиперс, Док Риверс е именуван за нов тренер на Филаделфија.

По осум години на кормилото на тимот од Калифорнија, Риверс ја презема Филаделфија каде што досегашниот тренер Браун беше отпуштен по поразот во првото коло од плеј – офот од Бостон со 4:0.

Share.

Leave A Reply