Дончиќ погоди тројка од половина терен (ВИДЕО)

0

Лука Дончиќ продолжува со фантастичните настапи во дебитантската сезона во НБА лигата. Синоќа на гостувањето кај Хјустон, младиот Словенец ги понесе Маверикс до нова победа, овој пат постигнувајќи 20 поени надополнети со 6 асистенции.

Меѓу неколку потези на вечерта, американските медиуми ја издвоија ова аневеројатна тројка од половина терен на крајот на првото полувреме. Дончиќ според многумина ќе биде прв кандидат за наградата „Дебитант на сеозната“.

Share.

Leave A Reply