Дурент преставен во Бруклин

0

Кевин Дурент и официјално е кошаркар на Бруклин Нетс. Тој во следните четири години ќе биде играч на попукарните „мрежички“, со договор вреден 141 милион долари.

Во новата средина, Дурент ќе добие и нов број – 7. Во новиот тим заедно со него доаѓаат уште две големи ѕвезди, Кајри Ирвинг и ДеАндре Џордан.

Share.

Leave A Reply