Џејмс: играм во одлична форма

0

Леброн Џејмс еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, тврди дека игра во животна форма. Супер-ѕвездата на Кливлен кој на последниот меч со Денвер постигна 39 поени, се обиде и да објасни зошто се чувствува така.

„Тоа е поради мојата физичка подготвеност и менталната поставеност. Тука има значење и пристапот кон играта. Јас сум благословен и не прифаќам ништо здраво за готово“ потенцираше така наречениот -„крал“.

Леброн откако се врати во екипата на Кливленд во континуитет забележува фантастични партии а тоа го потврдуваат и бројките зад неговото име.

Share.

Leave A Reply