Џејмс ќе мора да продолжи со паузата

0

Кошаркарот, Леброн Џејмс, кој се повреди на дербито со Голден Стејт ќе мора да продолжи со процесот на рехебилитација.

Тоа значи дека Лос Анџелес Лејкерс ќе мора да продолжи без него и да се обиде да го поправи ефектот доколку сака да игра во плеј-офот. „Езерџиите“ без така наречениот – „крал“,  имаат само 4 победи во последните 11-ет средби по што паднаа на деветата позиција на Западот.

Според најавите, Џејмс ќе мора да ги пропушти мечевите со Оклахома Сити Тандер и Хјустон Рокетс а како нов датум за негово враќање на теренот се потенцира 22 јануари.

Share.

Leave A Reply