Џордан Теодор се поблиску до Црвена Звезда

0

Натурализираниот македонски кошаркарски репрезентативец Џордан Теодор е на пат да се преселе ви белградска Црвена Звезда. Како што јавуаат медиумите од соседството, Теодор би требало да стане ново засилување на „црвено-белите“ веднаш откако денеска беше преставен Гркот Перпероглу, кој веќе и официјално стави потпис на договорот со белградскиот клуб.

Американецот со македонски пасош минатата сезона ја мина во дресот на Милано и прикажа солидни игри. Претходно настапуваше за Банвит во Турција, клуб со кој беше избран и за МВП на финалниот турнир од Лигата на шампионите на ФИБА.

Share.

Leave A Reply