Џудистите се надеваат на добар настап

0

Македонија ќе биде дел на Европското џудо првенство за јуниори кое ќе се реалзира од денеска до петок во Пореч, Хрватска.

На континенталниот собир нашава земја ќе има тројца репрезентативци.

Резарт Хусени и Хамза Јашари ќе настапат во категоријата до 66 килограми а Еди Шерифовски во категоријата до 81 килограм.

 

Share.

Leave A Reply