Една позитивна тенисерка пред турнирот во Палермо

0

Една тенисерка пријавена за игра на Палермо опен имала позитивен тест на корона вирусот и се повлекла од турнирот, потврдија организаторите на првиот ВТА турнир од почетокот на март.

ВТА турнејата потврди дека тенисерката нема симптоми, но дека ќе остане во изолација додека не се испочитуваат сите протоколи. Организаторите одбија да го потврдат името на тенисерката.

Сите други тенисерки биле сместени во истиот хотел пред стартот на турнирот во понеделник.

Share.

Leave A Reply