ЕХФ ги потврди термините

0

Европската ракометна федерација ги објави термините за натпреварите од Лигата на шампионите која ќе има променет формат и нови денови за играње.

Сега средбите ќе се реалзираат во текот на работната седмица или конкретно среда и четврток од 18.45 и 20.45 часот.Вардарци во првото коло на 16 септември ќе гостуваат кај Мешков Брест од 18. 45 ч додека во второто на  24 септември ќе го пречекаат Елверум од 20.45 ч.

Еве го комплетниот распоред на единствениот наш претставник во елитата на Европа. 3 коло – 1 октомври ПИК Сегед – Вардар 18.45, 4 коло – 15 октомври, Вардар – Флензбург 20.45, 5 коло – 22 октомври Вардар – Порто 20.45, 6 коло – 29 октомври ПСЖ – Вардар 20.45, 7 коло – 19 ноември Вардар – Кјелце 18.45, 8 коло – 25/26 ноември Кјелце – Вардар ,9 коло – 3 декември Порто – Вардар 20.45 ч и 10 коло – 10 декември Вардар – ПСЖ 20.45 ч.

 

Share.

Leave A Reply