Емиери: Ќе бараме само играчи на позајмица

0

Менаџерот на Арсенал Унаи Емери откри дека клубот оваа зима се интереисра само за играчи кои можат да бидат позајмени. Лондончани немаат намера да трошат големи финансиски средства за обезбедување нови засилувања во овој трансфер прозорец.

„Не можеме да си дозволиме да купуваме играчи. Во јануари ќе бараме само фудбалери на позајмица“, потврдил менаџерот Емери.

Во последниве недели, беше најавувано дека Арсенал се обидува да го купи фудбалерот на Барселона, Денис Суарез, но се чини дека од ова, барем засега, нема да има ништо.

Share.

Leave A Reply