Емил Павлов е освојувач на Карате 1 Премиер лигата!

0

Емил Павлов (-60 кг) славеше со 3-1 е во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Москва, против Турчинот Ерај и го освои златниот медал. Со оваа победа Емил ја врати самодовербата за големи резултати, па ако продолжи со овој ритам може да се надева дека ќе обезбеди норма за Олимписките игри во Токио 2020 година.

Во петокот Павлов совлада имиња како како Даглас Бросе Калвис Калинис и Анџело Крешченцо, кои се светски прваци.

Share.

Leave A Reply