Ериксен ги прифати условите на Интер, сега да се договорат клубовите

0

Играчот од средниот ред на Тотенхем, Кристијан Ериксен, се согласил да се пресели во Интер веќе во зимскиот преоден рок. Ова го објавија италијанските медиуми.

27-годишниот Данец изразил желба да се пресели во италијанскиот клуб, без да го чека крајот на неговиот договор во летото 2020 година. Тој е подготвен да ги прифати условите за личен договор со миланезите и очекува позитивен исход од преговорите меѓу клубовите.

Интер веќе влезе во официјални преговори со Тотенхем и предложи 10 милиони евра за играчот од средниот ред. Во исто време, Спарс очекуваат да заработат најмалку 20 милиони евра за својот играч за врска.

Share.

Leave A Reply