Ериксен му поставил услов на Реал Мадрид

0

Шпанскиот  весник-  „АС“, наведува, дека фудбалерот, Кристијан Ериксен, нема намера да ја продолжи соработката со Тотенхем во наредното лето и дека најверојатно во зимскиот трансфер период ќе пресели во Реал Мадрид.

Сепак, Данецот за да го реализира најавеното, му поставил услов на тимот од  – „Сантијаго Бернабе“. Според напишаното, играчот од средниот ред побарал од  „кралевите“ да ја прекинат соработката со Иско и со Маријано Дијаз.

Тоа веројатно нема да биде проблем бидејќи Иско игра под сите очекувања додека Мариано не добива воопшто минутажа.

Share.

Leave A Reply