Еурофарм Работник – Савехоф 32-31

0

Ракометарите на Еурофарм работник успеаа да го совладаат Савехоф со 32:31 и да прокнижат нови бодови во групата во Лигата на шампионите.

На мечот одигран во Битола домаќини со последниот напад успеаа да дојдат до гол кој им донесе три бода. Во домашниот состав расположени за реализација беа Остроушко, Јотиќ и Радовиќ кои постигнаа по шест голови додека Богојевиќ со девет гола беше најефикасен кај Савехоф.

Битолчани по само три дена ги очекува нов меч и тоа на теренот на Кокс.

 

Share.

Leave A Reply