Еве кој познати фудбалери нема да играат во Русија

0

„Би-Би-Си“ направи состав од 11 фудбалски ѕвезди кои нема да играат на СП во Русија бидејќи нивните репрезентации не ги поминаа квалификациите.

На голот е ставен Облак од Словенија. Потоа следуваат во дефанзивниот ред: Валенсија со Колумбија,  Матип од Камерун и Ван Дијк од Холандија и Алаба од Австрија.

Во средниот ред се Робен со Холандија, Видал (Чиле) , Туран (Турција) и Бејл (Велс). За во нападаот се одбрани Обамејанг од Габон и Алексис Санчез од Чиле.

Share.

Leave A Reply