Евертон и Арсенал заинтересирани за играчот на Јувентус

0

Играчот од средниот ред на Јувентус, Адриен Рабио може да се пресели во шампионатот на Англија ова лето, пренесуваат медиумите во Франција.

Според изворот, управата на Јувентус има намера да преговара со Евертон и лондонскиот Арсенал за продажбата на овој играч. Претходно беше објавено дека менаџерот на Евертон, Карло Анчелоти е лично заинтересиран за трансферот на фудбалерот на Јувентус. Да потсетиме дека Рабио играше под водство на Анчелоти во ПСЖ од 2012 до 2013 година.

Рабио се пресели во италијанскиот клуб пред почетокот на оваа сезона како слободен агент од ПСЖ, од каде и потекнува. Во оваа сезона, 25-годишниот француски фудбалер одигра 17 натпревари во Серија А, во кои немаше забележителен ефект.

Share.

Leave A Reply