Европско деби на Еурофарм Работник

0

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе имаат европско деби во Челинџ Купот. Во рамките на 1/16-финалните дуели, Еурофарм Р. денеска е домаќин на литвански Гранитас во својата сала.

Битолчани велат дека не се запознаени доволно со квалитетоте на противникот, па затоа внимателно ќе влезат на средбата која вечерва се игра од 19 часот.

Натпреварот меѓу Еурофарм Работник и Гранитас е прв од оваа рунда, по што ќе следува и раваншот на гостински терен.

Share.

Leave A Reply