Федерер со нова операција, ќе се врати на терените во 2021 година

0

Роџер Федерер ќе мора да го пропушти остатокот од сезоната 2020 година, бидејќи ќе мора да направи дополнителна операција на десното колено.

20-кратниот освојувач на Гренд Слем турнирите имаше првична артроскопска интервенција во февруари, но рече дека имало мал „неуспех“ со неговата рехабилитација, поради која мора повторно да се интервенира.

„Со нетрпение очекувам да ги видам сите на турнејата на почетокот на сезоната 2021“, изјави 38-годишниот Швајцарец.

„Пред неколку недели, откако доживеав неуспех за време на мојата првична рехабилитација, морав да направам дополнителна брза артроскопска процедура на десното колено“, потврди Федерер на Твитер.

Share.

Leave A Reply