Фетел: лошо се одвиваат работите

0

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, кој ја реализира последната сезона во екипата на Ферари искрено проговори за случувањата во италиајснкиот тим кој има разочарувачки трки во Формула 1.

„Заслужуваме да бидеме во сегашнава ситуација. Ништо не е случајно. Не сакам да бидам тука“ – беше искрен Германецот во неговото интервју за медиумите.

„Мора да се помирите со реалноста. Ќе се обидам да останам со високо подигната глава иако е максимално тешко“ – изјави Фетел кој уште по првите трки испадна од конкуренција за победничкиот пехар.

Share.

Leave A Reply