Фетел: Титулата ќе се врати во Маранело

0

Себастијан Фетел е уверен дека ќе има шанси да ја освои титулата назад на Маранело. Во интервју за германски „Билд“, Фетел вели дека има шанси за повторно искачување на врвот во Ф1 шампионатот.

„Се што можам да кажам е дека тимскиот дух е добар. Сите работиме за доброто на другите. Се надевам дека оваа година ќе биде подобра. Невозможно е да се предвидат некои работи, но надеж за успех секогаш мора да има.

Новата сезона во Ф1 шампионатот тргнува со трката во Австралија на 26 март.

Share.

Leave A Reply