ФИФА е задоволна како тече продажбата на влезниците за СП

0

Светската фудбалска федерација- ФИФА, објави дека од денеска започнува втората фаза на продажба на влезници за Мундијалот во Русија и дека е задоволна од досегашната продажба на влезниците.

Резервација на влезници ќе може да се направи на официјалниот веб-портал на ФИФА за сите мечеви кои се предвидени да се реализираат на стадионите низ Русија.

Во првата фаза беа пуштени во продажба 1 милиони и 303 илјади и 616 влезници.

Share.

Leave A Reply