И Филип Лазаров во „македонскиот“ Ратинген

0

По Ацо Јоновски и Петар Ангелов, Филип Лазаров е третото македонски засилување за германскиот бундеслигаш Ратинген. Најавата на неговата промовиција беше пред месец дена, а денеска, конечно Лазаров го имаше и официјалното претставување во својот нов клуб.

„За нас е голема чест што играч како Филип Лазаров се одлучи да ни се приклучи. Голема благодарност до Аце Јоновски кој многу помогна овој трансфер да се реалзира”, изјави менаџерот на клубот.

Лазаров последната сезона ја мина во редовите на Бешикташ.

Share.

Leave A Reply