Флорентино Перез го надмина коронавирусот, но нема да патува со тимот во Италија

0

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез се опорави од коронавирусот, соопшти прес-службата на клубот.

Во текот на изминатите два дена, првиот човек на Реал Мадрид поминал два теста на Ковид-19, и двата беа негативни. Перез нема да лета со тимот за Италија на првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на шампионите со Аталанта, но ќе се сретне со играчите денес пред да заминат за Италија.

Инфекцијата на Перез со коронавирусот беше објавена на 2 февруари. Беше објавено дека претседателот на Кралскиот клуб е асимптоматски.

Натпреварот Аталанта – Реал Мадрид ќе се одигра утре, 24 февруари, на стадионот „Атлети Азури“ во Бергамо со почеток од 21.00 часот.

Share.

Leave A Reply