Формирани се групите за турнирот на Медиумите

0

Од четврток (12 декември) до недела (15 декември) ќе се реализира традиционалниот -Турнир на медиумите во мал фудбал во Организација на Спортско радио 90,3 ФМ.

Денеска во просториите на Kанал 5 официјално беа формирани групите за првата фаза.

ГРУПА „А“ ГРУПА „Б“
А1 Спортско радио 90,3 Б1 Канал 5
А2 Алсат М Б2 ТВ24
А3 МРТВ Б3 МТВ 2
А4 АЛФА ТВ Б4 Сител ТВ

 

Натпреварите ќе се одиграат во салата -„АРХИЕПИСКОП ДОСИТЕЈ“ во дворот на ООУ. Круме Кепески во Општина Кисела Вода.

Share.

Leave A Reply