Футсал репрезентацијата минимално поразена од БиХ

0

Футсал репрезентацијата на Македонија загуби од селекцијата на БиХ во денешниот квалификациски меч за ЕП во Скопје со 3:2.

Вечерва во “Јане Сандански“, во меч од 5. коло, нашите репрезентативци одиграа одличен меч, имаа реми до пред самиот крај на мечот, но сепак гостите кои со максимален ефект по првите 4 средби допатуваа во Македонија, ја потврдија доминацијата во последните моменти од мечот.

Босанците по овој меч остануваат убедливо први во групата со максимални 15 бода, а Македонија има само два бода по две реми пресметки.

Share.

Leave A Reply