Ганиу си замина од Чаир

0

Фудбалскиот стратег, Висар Ганиу, по една година помината на клупата на Шкупи денеска си поднесе оставка и го напушти чаирскиот фудбалски состав.

„Си заминав горд на досегашната работа . Поднесов оставка поради некои непрофесионални работи кои веќе подолго време се случуваат во Шкупи. Тука не мислам на играчите, претседателот или навивачите. Не сакам да говорам во детали но упатените во фудбалот знаат на што мислам“ вели Ганиу.

Сега чарскиот фудбалски прволигаш ќе го води досегашниот помошник тренер во клубот, Ардијан Нухиу.

Share.

Leave A Reply