Гасперини: еден момент го реши мечот

0

Стратегот на клупата на Аталанта,  Жан Пјер Гасперини,  вели дека е задоволен од играта на неговите фудбалери на вчерашното дерби со Интер иако екипата од Бергамо остана со празни раце. Интер упати само еден прецизен шут и победи со 1-0.

„Уште 100 пати да играме против Интер,  сакам да го видам тоа што го покажавме“ – потенцираше Гасперини.

„Одигравме добро и во двете полувремиња. Загубивме поради наше невнимание по корнер. Само еден момент го реши победникот“ – изјави тренерот на Аталанта.

 

Share.

Leave A Reply