Гедбан ја има најдобрата одбрана во колото од ЛШ

0

Иако вчера на дуелот со Барселона одигра со многу грешки, Вардар, сепак, ги имаше донекаде расположените голмани Милосављев и Гедбан кои на моменти го враќаа тимот во живот. Токму Алжирецот Гедбан влезе во изборот на ЕХФ за најдобра интервенција во колото.

Тој успеа да одбрани еден напад на Барслеона при водство на гостите од 17-11 и да не дозволи Барселона комплетно да го уништи нашиот шампион. Оваа одбрана на Гедбан треба да биде дополнителна мотивација за реваншот во Каталонија.

Инаку, во продолжение се најдобрите пет одбрани според ЕХФ за ова коло од ЛШ. ЛИНК

Share.

Leave A Reply