Ѓоковиќ и Јелена имале негативни тестови

0

Тенисерот  Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга, Јелена, биле негативни на вчерашниот тест за „ковид-19“, објавија медиумите во соседна Србија.

Лидерот на АТП листата и неговата животна сопатничка мораа да поминат одреден период во изолација откако првично беа позитивни на корона-вирусот по сите збиднувања поврзани со турнирот – „Адриа Тур“ што го организираше токму Ѓоковиќ.

Во меѓу време популарниот Новак донираше околу 43.000 евра во борбата со корона-вирусот во Нови Пазар кое е едно од главните жаришта во Србија

 

Share.

Leave A Reply