Ѓорческа го освои турнирот во Турција

0

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа во финалето на ИТФ Фјучерсот во Анталија успеа да ја совлада финската тенисерка Орпана со 2:1 (6:4, 6:7, 6:1) и успеа да дојде до нов трофеј во својата кариера.

Турнирот се играше за награден фонд од 15.000 долари.

Share.

Leave A Reply