Годин ќе игра за Калјари

0

Фудбалерот, Диего Годин, по само една сезона ќе го напушти составот на Интер и ќе замине во екипата на Калјари, објавија италиајнските медиуми.

Искусниот дефанзивец од Уругвај кој беше ангажиран како слободен играч откако му заврши договорот со Атлетико Мадрид, не успеа да се наметне за првиот тим на „нероаѕурите“ и затоа одлучи да си замине.

Годин во екипата од Сардинија треба да остане до летото во 2023 година. Неговото деби се очекува во текот на викендот на мечот со Лацио.

 

Share.

Leave A Reply